Ikonické šperky patří k ikonickým tvářím!

Perly, hotový zázrak přírody, se rodí v největších hloubkách oceánu v ulitách měkkýšů. A protože jich bylo odjakživa pomálu, v antice se jim říkalo slzy bohů. V jiných kulturách byly spojovány s moudrostí a evokovaly tu nejvytříbenější eleganci. Dnes jsou sice pěstovány na speciálních perlových farmách, kde se líhnou v perlotvorných ústřicích, ovšem úspěch nastává jen za dokonalých podmínek.

Působí tak nenápadně, a přitom rozvítí celý outfit! A i když jsou tyhle šperky fenoménem už od pradávna, symbolem nejvyšší prestiže se staly až během renesance. Od té doby zdobily všechny urozené dámy, počínaje Alžbětou I. Ještě větší obdivovatelkou perel se ale stala Alžběta II. Stačí prozkoumat kteroukoliv fotku, na níž je tahle velká britská panovnice zachycená, a nebudete mít o jejích stylových preferencích pochyb. Perlové šperky na veřejnost hojně vynáší také vévodkyně z Cambridge Kate Middleton nebo královna choť Camilla.

Alžběta II. a perly
Info ikona

„Perlami bych chtěl ozdobit všechny ženy světa!“

Takové přání měl Král perel Kokichi Mikimoto, šperkař, který svůj profesní život zasvětil perlám. V souladu s jeho vizí značka Mikimoto vyrábí perlové šperky dodnes. S nejlepšími referencemi (včetně těch královských), jelikož je tento výrobce známý faktem, že používá jen 5 % nejlepších perel světové produkce.

Kde můžete tyhle TOP kousky obdivovat? V multibrandovém klenotnictví HALADA má Mikimoto exkluzivní zastoupení (perly této značky klenotnictví zapůjčilo například slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové na diplomatickou cestu do Japonska). Šperky od značky Mikimoto s vášní obdivuje také britská královská rodina.

V klenotnictví HALADA ale zakoupíte i značku Gellner, která si perly dováží mimo jiné z okolí Marutea, privátního perlového ostrova, kde se rodí vzácné perly unikátních vlastností — od velikosti, měňavé barvy přes dokonalou kulatost až okázalý lesk.

Perly Mikimoto jsou k mání v klenotnictvích HALADA
Info ikona

Perly však přes svoji cenu nepatří jen do VIP sbírek. Jednou z propagátorek běžného nošení těchto šperků se stala návrhářka Coco Chanel. Ta své perlové skvosty odmítala schovávat do krabiček, a tak je vynášela na denní světlo pravidelně. Bez perel prý tahle vizionářka (viz úvodní foto článku) nevyšla z domu.

Drahokamy jsou věčné

Ovšem stejně nadčasově jako perly fungují vzácné kameny. Třeba diamanty. Taky jste už nejspíš slyšela citát božské Marilyn Monroe, že nejvěrnějším přítelem každé ženy je diamant? Zkuste se jí inspirovat, protože tenhle kámen vám nejenže nevyjde z módy, ale také je téměř nezničitelný. Brož osázenou diamanty, kterou pro svoji budoucí majitelku navrhl (a osobně ji této dámě i předal) zakladatel značky ALO diamonds Alois Ryšavý, zbožňovala Madeleine Albright.

Diamant se blýskl také na zásnubním prstenu zpěvačky Jennifer Lopez. A když už jsme u toho, speciální (nejen zásnubní) kolekci šperků se vzácnými drahokamy, jako jsou rubín, safír, smaragd nebo diamanty najdete u ALO diamonds. Kolekce zahrnuje jak prsteny, tak i náušnice a náhrdelníky a je pojmenovaná na počest princezny Diany a její slavný zásnubní prsten se safírem a diamanty.

Pořiďte si i vy tu nejkrásnější ozdobu a také přítele, doslova na věčné časy. V ALO diamonds.
 

Prsten z ALO diamonds
Info ikona
Měření