Tyhle kultovní filmy musíte vidět

Zařazujeme je do všeobecného přehledu, legendární hlášky používáme k navozování konverzací a o mnoho z nich by se mělo učit ve školách. Řeč je o kultovních a našich velmi oblíbených filmech. Většina posbírala spoustu cen a s troškou nadsázky můžeme říct, že je jen tak něco nepřekoná. Nemáte plán na dnešní večer? Ať si pustíte jakýkoli kousek z našeho seznamu, nešlápnete vedle. Nyní navíc máme čas pustit si i ty, které tak dlouho odkládáme. Že jste je už všechny viděli? Nevadí, podruhé budou ještě lepší!

fg

Forrest Gump

Podle hodnocení Česko-slovenské filmové databáze nejoblíbenější film ze všech. Kdo ho neviděl, neví, jak výborný je Tom Hanks herec. Pokaždé v něm najdete jiné poselství, další fenomenální scénu, kterou jste předtím nezaregistrovali, a vždy zůstanete po jeho skončení dojatí a šťastní. Z toho, jak krásný příběh jste právě zhlédli. Utíkej, Forreste!

c
sh

Vykoupení z věznice Shawshank

Podle odborníků je tento film nejlepší v historii. Už kvůli tomuto tvrzení byste ho měli vidět. Jen tak se od něj neodtrhnete a přemýšlet nad ním budete ještě pár dní. Příběh podle povídky Stephena Kinga vás vtáhne do děje natolik, že další den budete hledat vašeho přítele Morgana Freemana. Poutavé a geniální.

c
pf

Pulp Fiction

Jméno režiséra Quentina Tarantina už slyšel asi každý. Ale pokud jste neviděli jeho klasiku z roku 1994 o historkách z podsvětí, nevíte, co je ten chlap zač. Buď se zamilujete, nebo odvrátíte navždy. Většině lidí se vybaví tento film hned potom, co se řekne slovo kultovní. A je jedno jestli dílo, hlášky, příběh nebo tanec Johna Travolty s Umou Thurman. Z Tarantina se stal kultovní a světově oblíbený režisér (doporučuji všechny jeho filmy).

c
pkk

Přelet nad kukaččím hnízdem

Oscarové drama Miloše Formana nám připomíná chvíle, kdy jsme pyšní na české tvůrce. Unikátní prostředí blázince, bezvýchodné situace a chladný pohled herečky Louise Fletcher z vás na pár hodin udělají blázny také. Ale v dobrém. Ve filmu o boji proti teroru a disciplíně zažijete především poutavý příběh a uvidíte špičkové herecké výkony.

c
k

Kmotr

Dodnes nemá v rámci mafiánsko-gangsterského vyprávění konkurenci. Vše ve filmu má své místo, každý pohyb kamery má svůj důvod, a tak není divu, že se jedná o přelomové dílo tzv. Nového Hollywoodu. Jak komerčně, tak umělecky. Jak vypadá zločin po druhé světové válce? Dozvíte se od samotného Marlona Branda. A ta hudba!

 

A jaký je ten váš oblíbený?

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA