Musíte vidět: Trailer k Velkému Gatsbymu

Meziválečné období. Rozbřesk průmyslové revoluce, který byl příliš brzo zastíněn temnými mraky první světové války. K tomu oslepující lesk diamantů přímo od Tiffanyho, litry šumivého šampaňského, rychlé tempo večírků a touha vychutnat život do poslední kapky, protože zítřek…  ten nemusí přijít. Do takové atmosféry nás svou podmanivou režií a smyslem pro okázalost láká Baz Luhrmann, muž, který si s našimi emocemi pohrál už v několika romancích (Romeo a Julie, Moulin Rouge či Austrálie).

Do hlavní role klasiky od Francise Scotta Fitzgeralda obsadil režisér svého Romea Leonarda DiCapria. Osudovou lásku válkou poznamenaného Gatsbyho si v krátkém mikádu a dobových modelech zahrála Carey Mulligan. Režisér pro pompézní drama dostal rozpočet 130 milionů dolarů, díky kterému si mohl dovolit bezchybné dobové kostýmy i exkluzivní šperky od Tiffany&Co., jejichž dechberoucí design dokonale odráží lesk tehdejší doby.

Snímek, který zatím spatřilo jen pár vyvolených, již stačil ovlivnit svět módy. Meziválečnou érou se inspirovali pro letní kolekci Marc Jacobs, Ralph Lauren i král minimalismu a sportovního stylu Calvin Klein.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA