Musíte vidět: romantické filmy na deštivé nedělní odpoledne

Existuje spousta romantických filmů a každá máme ten svůj. A umíme ho nazpaměť. V redakci jsme přes sebe nadšeně vykřikovaly léty prověřené dojáky jako Zápisník jedné lásky (Ó Ryane! Ryane!), Pretty Woman (protože každá z nás chce prince v limuzíně), Hříšný tanec (Baby prostě nesmí sedět v koutě) či Láska nebeská (a ostatně cokoli, v čem hraje Colin Firth)…

Jaké jsou ale ty méně otřepané snímky, u kterých se srdce rozbuší se stejnou intenzitou?

Zámek v oblacích
Animovaný snímek japonského mistra pera Hayaoa Miyazakiho vás unese do magického světa, ve kterém se malá nesobecká Sophie stane obětí krutého kouzla čarodějnice. V těle staré ženy se neoblomná dívka vydává najít záhadného kouzelníka Howla, který je známý svou krásou a ješitností. Je jasné, že láska ho nakonec změní. Pohádka s jednoduchou zápletkou ale rozhodně není prvoplánově dětským příběhem. Psychologie postav je do detailu promyšlená, stejně jako dechberoucí animace. Může se člověk zamilovat do kreslené postavičky?

Stalo se jedné noci
Milujete už od dětství Rhetta Butlera za snímku Jih proti Severu? Pak musíte vidět romantickou komedii Franka Capry z roku 1934. Prázdninám v Římě vzdáleně podobný scénář vypráví příběh rozverné dcery milionáře, která uteče z domova. V autobuse potká právě vyhozeného reportéra Petera. Když ji pozná, uvědomí si, že by se díky ní mohl vrátit zpět na výsluní novinářského nebe. Nebo to nakonec opět dopadne jinak?

Pokud angličtina není překážkou, můžete si celý film pustit z youtube - stačí kliknout na video :-)

Neklid
Romantika naruby. Ztratil rodiče i zájem o život. Nechal školy a jediné, co ho zajímá, jsou pohřby. Na jednom z nich ale potká důvod k životu. Tak začíná netradiční komorní příběh o dospívání, první lásce a také smrti. Slané slzy ale přebije sladký pocit, který vás bude dlouho hřát u srdce. Mia Wasikowska ještě před Janou Eyrovou podala ve snímku Guse Van Santa ohromný výkon, v němž ji skvěle podpořil syn slavného amerického herce Denise Hoppera Henry.

Šaráda
Pamatujete na film, na který v Pretty Woman kouká Julia Roberts? Představte si, že také sedíte ve střešním apartmá luxusního hotelu. Zhasněte a pusťte si film v hlavní roli s nezapomenutelnou Audrey Hepburn a fešákem Cary Grantem. Když Regina přijede zpátky do svého pařížského bytu, zjistí, že jí chybí nejen manžel, ale i všechen majetek. Co ale přebývá, jsou nájemní vrazi a jeden velmi záhadný muž, který ví pravděpodobně víc, než říká. Audrey, Paříž, honosné šperky a kostýmky od Givenchy a Christiana Diora. Kdo chce víc?

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA