Musíte slyšet: Quantic & Alice Russell

Co vznikne, když moderní londýnský proud získá patinu kolumbijského hudebního bohatství? Dokonalá syntéza rytmů, jež v sobě snoubí prosluněnou pláž i přeplněný klub. Toho dosáhl před pěti lety producent Will Holland aka Quantic, když se rozhodl opustit britskou metropoli a založit si novou kapelu v Jižní Americe. „Objevuju tu hudbu, ze které v Evropě a Americe čerpáme už desítky lety,“ vysvětluje Quantic.

Pozornost milovníků funku, jazzu, soulu, dubu, jamajského reggae, elektronické taneční hudby a hip hopu si Quantic vysloužil s kapelou Soul Orchestra, se kterou hrál a nahrával přes sedm let. Vydal několik úspěšných desek a natočil parádní klipy. Ale co naplat – před lety přijel Will Holland do Portorika a propadl tu salse a dalším karibským rytmům. Zrodil se tak nový projekt.

Studio přestěhoval z Londýna do Cali v Kolumbii a dal se dohromady s tamními hvězdami salsa scény, za všechny jmenujme Alfreda Linarese, který mu pomohl s natočením poslední desky se Soul Orchestrem Tropidelico. „Bylo to skutečně skoro ‚tropické‘ album, nahrávalo se v Portoriku, Panamě a Kolumbii. Jak jsem se usadil, dal jsem dohromady partu studiových muzikantů a projekt pojmenoval Combo Barbaro. Což zase vedlo k další desce – prvnímu albu Tradition in Transition. Má to úspěch – Evropu jsme s tím objeli rovnou třikrát, a pak celé Spojené Státy,“ říká Quantic.

Vstupenky prodává Lucerna Music Bar, obchod s muzikou na vinylech Phono.cz či Ticketpro a Ticketportal.

Kdy? 23. 5.
Kde? Lucerna Music Bar
Kolik? 650 korun

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA