Marilyn byla intelektuálka!

Byla především sexsymbolem stříbrného plátna, a tak o ní zlí jazykové často říkali, že je hloupoučká (no jako blondýna). My v ELLE.cz na stereotypní škatulkování nevěříme. Našli jsme fotografii, která jasně dokazuje, že MM byla sečtělá (a měla i vytříbený vkus, co se designu týče). Asi málokdo by čekal, že v její knihovničce najde ruské klasiky, jako jsou Dostojevský nebo Tolstoj. Jak vidíte na vlastní oči – jsou tam!

MM na sobě pracovala, proto studovala tehdy velmi populární knihu osobnostního rozvoje (A)How to Develop Your Thinking Ability (Jak zlepšit svou schopnost přemýšlet)z roku 1950 od Kennetha Keyese. Prý jí velmi pomohla koncentrovat se lépe na role. Stejně tak není tajemstvím, že měla i svou osobní hereckou koučku, která ji doprovázela i na filmovacím place (a prý tam dost překážela).

Co měla ve svém luxusním apartmá?
(B) Cestovní budík. Nikoli obyčejný, ale klasický model, který byl v roce 1812 navržen Abrahamem-Louisem Breguetem pro samotného Napoleona Bonaparta. (C) Reprodukce Michelangelových fresek ze Sixtinské kaple a třeba nejmodernější rádio té doby od společnosti Emerson Corp (D).

Marylin a jeji knihy

Na poličkách najdeme mimo jiné…
1) Actors on Acting (Herci a hraní) - Tobey Cole a Helen Frich.
2)Spisy - Ralph Waldo Emerson
3) John Steinbeck - Ryzáček
4) Fjodor Michajlovič Dostojevský – Idiot
5) Lev Nikolajevič Tolstoj - Vojna a mír
6) Émile Zola - Nana
7) Nikolaj Vasiljevič Gogol - Mrtvé duše
8) Henrik Ibsen – Nepřítel lidu
9) Arthur Miller – Smrt obchodního cestujícího
10) Nový stručný americký slovník
11) Bible
12) Ernest Hemingway - Sbohem, armádo!
13) Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Schválně, kolik z nich jste přečetla vy?

Soutěž:
Potřebujete si doplnit domácí knihovničku, ale klasika není nic pro vás? Pak zajděte na stránku leto.elle.cz, kde můžete vyhrát jednu z deseti publikací vydavatelství Grada, které vás naučí, jak se líčit, cvičit jógu atd.  Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku, a výhru máte na dosah. Tak rychle do toho! :-)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA