Pořiďte si šatnu jako Carrie

Vytvořte si v domě nebo i v malé skříni království plné střevíčků, halenek, košil, topů, sukní, kalhot a šatů. Inspirací vám budiž Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. V jejím single bytu byla totiž celá jedna místnost zaplněná úžasnými módními úlovky. I když nebyla dokonale uklizená, každá věc v ní měla své místo a byla ihned vidět. Police po stranách byly plné luxusních kabelek, zásuvky přetékaly šátky a nechyběla ani šperkovnice. Uprostřed místnosti pak byla stolička, na které se daly v klidu zkoušet všechny milované botičky.

carrie_closet
Varianta dům: 
Šatna neboli dressing room je jedno z nejdůležitějších míst v domě. Alespoň pro ženy. Nečekejte, že vás partner pochopí – on vám ji postaví jen proto, že vás miluje. Existují sice moderní metrosexuálové, ale ti preferují spíš velké koupelny.
co_yb_pro_ni_neudelal


Architekt Michal Kunc radí: „Praktickým a zároveň elegantním řešením, pokud to dispozice dovolují, je vytvořit vedle ložnice a koupelny průchozí místnost s otevřeným systémem šatních tyčí a polic. (Carrie má šatnu hned vedle koupelny, pozn. red) Jedním pohledem tak přehlédnete všechny své věci, což leckdy ušetří čas při rozhodování, co na sebe. Při nedostatku místa lze využít vestavěné šatní skříně, ovšem opět bez dveří. Důležité je vědět, zda můžete počítat s denním osvětlením. (Carrie okna nemá, a proto má kromě centrálního světla v šatně i lampičku, pozn. red) Do šatny se skvěle hodí francouzské okno, které osvětlí i spodní část postavy. Kdo stavbu teprve plánuje, ať na to myslí. Každá žena má však jinak velký šatník, proto by jí dobrý architekt měl umět navrhnout ideální šatnu na míru podle individuálních potřeb.“
Carrie_v_satne

Varianta byt:
Buď máte k dispozici jednu místnost (bývalá spíž nebo komora), kterou můžete zreorganizovat, nebo vsadíte na skříň. Obě varianty mají své pro a proti. Nezapomínejte na dostatek polic a zásuvek. V komoře musí být světlo a poblíž by nemělo chybět ani zrcadlo, ve kterém se uvidíte celá (včetně bot). Zásuvky ve skříni zaplňte menšími organizéry, aby zůstaly přehledné. Šperky umístěte do šperkovnice a řetízky nejlépe na háčky, které připevníte na kravatovou tyč, kde nebudou překážet. Navíc se nezacuchají. Stylisté, ale i celebrity rovnají věci ve skříních podle barev. Tento trik určitě zkopírujte! Nejenže vše vypadá uklizenější, navíc nebudete hledat, co s čím ladí, protože to bude patrné na první pohled. 
Ladime_dle_barvy
…a teď? Teď už jen vyrazit na nákupy, aby vaše velká nová šatna nezela prázdnotou!

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA