Cestujte nalehko!

Rok co rok před odjezdem na prázdniny nemůžete zavřít kufr? Inspirujte se u modelek, které tráví v letadlech polovinu života. Ty si vystačí s kabelkou. Tak proč ne i vy?


Pravidlo jednoho zavazadla
Limitujte sama sebe jedním zavazadlem. Žádné přídavné kufříky s kosmetikou a podobně. Nejdřív je obrečíte, ale nakonec budete vděčná. Je s podivem, kolik zbytečností si s sebou bereme, a přitom jsme schopné zapomenout na něco tak zásadního, jako je kartáček na zuby.

Uvezu to?
Budete se asi divit, ale ve finále nachodíte se zavazadlem daleko víc kilometrů, než si myslíte. Vyzkoušejte si doma, zda vůbec zabalenou tašku či kufr unesete. Představte si, že jste v daleké cizině a musíte vyklidit hotelový pokoj, ale do odletu ještě zbývá spousta hodin a úschovna zavazadel nikde… Přece nebudete čekat v letištní hale. Lepší je vyrazit do města. 

Menší je lepší…
Což platí hlavně o zavazadlech. Vejde se vám na palubu letadla? Ideální stav. Nebudete se zdržovat při příletu a v případě změny času letu či terminálu budete moci reagovat pružněji. Také ušetříte, letos se opět snížily limity na váhu zavazadel, a za vše navíc připlatíte. Pohlídejte si i to, zda neplatíte za další zavazadlo jinou sazbu. To by se i kufříček s kosmetikou dost prodražil.

Buďte chytrá
Na palubu nesmíte brát věci jako nože, velká balení tekutin a podobně. Na druhé straně – k čemu vám budou? Dvoulitrové ‚family‘ balení sprchového šamponu neužijete, ani kdybyste se myla pětkrát denně. Miniaturní balení bude akorát. V případě, že budete potřebovat něco dalšího, není problém si to koupit… Ani v Amazonii.

Hodil by se vám šikovný batůžek?
Jděte na Leto.elle.cz, odpovězte správně na soutěžní otázku, a výhru máte na dosah. O co hrajeme? Ve hře je pět batohů Samsonite z nové kolekce Urbnation!

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA