Proč nás sexuální výchova neučí nic o ženském orgasmu?

 

V heterosexuálních párech si ženy v posteli užívají méně. Podle tohoto průzkumu má 57 % procent žen orgasmus během sexu obvykle, zatímco 95 % procent uvedlo, že jejich partneři vyvrcholí pokaždé. Existuje důvod, proč dvě třetiny žen stále předstírají orgasmus? Údajně to 26 % z nich dělá při každém styku. Nejčastější důvod? Ženy většinou chtějí, aby se jejich partner cítil úspěšný. V thrilleru „A Special Place for Women", který vyšel v květnu, si hlavní postava stěžuje: „Kdybych neměla pravidelný sex a nepředstírala, že se mi to líbí, můj partner by se neudělal ... “ Ale proč na tom vůbec záleží?

Lovehacks aneb metody, které vám mohou zachránit vztah

elle.cz

Je to sexuální výchovou, ale i mediálním vlivem masových sdělovacích prostředků. Ženy jsou vedeny jen jedním možný způsobem: ‚‚...buď jeho nejlepší”, celý koncept femme fatale se v podstatě točí kolem myšlenky, jak nejlépe uspokojit muže. Proč se společnost nekrmí konceptem ‚‚homme fatale”? 

Bohužel se to ve světle kulturní sedimentace jeví jako logické. Od šedesátých let minulého století se v západním světe sexuální výchova v důsledku poválečného traumatu zaměřovala na plodnost. Ve východním bloku sice měl ideový systém ambice postavit muže a ženu na stejnou příčku – to jen ale z čistě zištných důvodů, aby ženy mohly také budovat socialismus – ale v sexuální výchově to také soudruzi nedotáhli daleko, a tak se ženám dostal jen ubohý návod z Vlasty, jak dosáhnout orgasmu... po vytření podlahy (ale alespoň se o ženském orgasmu trochu mluvilo!). 

‚‚Je těžké si to připustit, ale žijeme v zastaralém systému. Problematické je i to, že se systém nezměnil, navzdory tomu, že už byl dlouho přežitý. Poválečná deprese přešla v tu, která způsobovalo napětí mezi západním a východním světem, a tak se to normalizovalo a my bez povšimnutí jedeme stejný model, aniž bychom jej měnili, ale to není dobře,” tvrdí sexuální koučka Janet Brito pro americkou Elle. 

 

 

Návod na orgasmus z magazínu Vlasta z roku 1950
Info ikona

 

Dnes tak čelíme sexuální výchově, která se více jak sedmdesát let nezměnila – to je s přihlédnutím k době docela zdrcující zjištění. Co s tím? Vypadá to, že míč je zase na straně žen. ‚‚Velmi zjednodušeně, nejlepší obranou je útok. Musíme tlačit osvětu. Vedu semináře, které jsou pro páry i jednotlivce, především muže. Klasické schéma biologického účelu sexu se musí upravit tak, aby v něm ženy měly své místo,” zakončuje pro Elle Janet. Spisovatelka a scénáristka Andrea Bartz zas ve svých příbězích promuje naprostou přímočarost. ‚‚Může to znít jako omlouvání mužů, ale když jim to neukážete, neřeknete, nevysvětlíte, málokdy to pochopí, když se tak nestalo doposud. Buďte sama strůjkyní svého nejlepšího sexu,” tvrdí.  

Když se tak za ženy nestaví sexuální výchova, musí ženy samy. Ženy sobě!        

Jak na stonewalling - emoční vydírání, které narušuje vztah

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA