Když milujete víc než on...

Mužské a ženské světy se sobě v mnohém nepodobají a sféra citů je jednou z těchto oblastí. Zatímco ženy v podstatě do všeho dávají emoce, muži bývají chladnější, zdrženlivější. Jistý zájem a projevy lásky naznačují spíš v začátcích vztahu, kdy posílají květiny, zahrnují vás dárky, možná se uchýlí i k nějakému verši. Pokud nejde vyloženě o romantiky z podstaty, činí tak muži hlavně z důvodu, že vás chtějí ukořistit a snaží se. Jsou zkrátka od přírody lovci. 

Nemusí to znamenat konec lásky

Není to ovšem nic hanlivého, jde přece o tu zábavu na začátku každého partnerství, kdy si spolu hrajete, vy se zase tváříte nedobytně. Že se vám pak muž už tolik nedvoří, nemusí ještě znamenat, že ho již nezajímáte. Jen zkrátka trochu zlenivěl. Další vlastnost pánů tvorstva. Stejně jako my ženy si občas nedáme pozor a před svým milým se místo v minišatech objevíme v teplákách, on zase zapomene, že by vám měl poděkovat, nebo si nevšimne, že jeden den jste smutnější než jindy. Ať už u nás nebo u protějšku trošku poleví snahy o vzájemnou atraktivitu, nejde o tragédii. Naopak se jen dostaneme do komfortní zóny, jistoty a zázemí. Proto nevyvíjíme snahu být 24 hodin denně pro toho druhého co nejlepší. 

Diagnóza: Pokaždé si najdu podvodníka

elle.cz

Není zkrátka citově založený? 

Chladnost ve sféře citů je některým z nás i přímo určená. Jen si pozorně všimněte už při seznamování, jestli je dotyčný muž empatický. Možná vám projevuje náklonnost, ale neužívá jen základy etikety, které se může naučit každý? Přinese květinu, zaplatí za vás večeři, podrží vám dveře. Ovšem když zmíníte, že jste unavená z práce, sám od sebe se nezeptá na detaily. Nezkoumá, jestli jste neřekla jen frázi a je za tím větší problém. Zaslepená láskou tomu možná nepřiložíte takovou důležitost. Až vám trochu spadnou růžové brýle, budete spolu déle, všimnete si toho. Jde ovšem o změnu chování partnera? Pokud ne, není to taková tragédie, tedy jestli vám nebude vadit, že váš muž tolik neprojevuje city. To se ovšem nerovná tomu, že mu na vás nezáleží. Někdy je rovněž velmi příjemné zjistit, že se na partnera můžete spolehnout, když projeví maximální péči o vás (což byste do něj dříve neřekla), pokud se stane něco závažného. 

Jak poznat, že už to není láska?          

Samozřejmě ve hře z možných variant je i to, že jeho city k vám už ochladly. Je s vámi ze zvyku, pohodlnosti. V takovém případě je lepší vztah ukončit, pokud nemusíte řešit složité závazky, například děti. Jak ale poznáte, že už to nemá cenu? Jeho nezájem nespočívá pouze v tom, že by na něco tu a tam zapomněl a nezajímal se. Jestli mu na vás záleží, bude se snažit chybu napravit, když jej upozorníte. Pokud ovšem naznačíte, že vy do vztahu dáváte více a on bude reagovat podrážděně, nebude se chtít bavit, pak je na místě uvažovat, jestli máte do takového partnerství investovat city, čas a v neposlední řadě i nervy. Když totiž dáváme a nedostáváme, ničí nás to i psychicky. 

Proč si nemohu udržet partnera? Prokletí úspěšných žen

elle.cz

Co děláme špatně? 

Žena je od podstaty pečovatelkou. Vytváří zázemí uvnitř domova, muž jej chrání zvenčí. Proto on někdy nevidí za ty pomyslné dveře a nenapadne ho, co je pro vás důležité. A naopak. Znáte tu scénu z filmu Teorie tygra, kdy postava v podání Táni Dykové vysíleně říká: „Já se tak snažím. Nikdy bych neodešla na víno, kdybych měla doma takový bordel. Erik má navařeno, vyžehleno, vypráno… Já dělám všechno, tak co dělám špatně?“

Muž nepochopí, že to je pro ženu alfou a omegou, důkazem lásky, kdy se snaží mít vše vypiplané. On? Jeho ta péče může někdy až dusit. Protože on v tomto není takový perfekcionalista. Pro něj není důležité, když se jde na večeři do restaurace, že doma není umyté nádobí. Udělá se to přece později. Naopak podstatné pro něj zase například je, abyste měla v pořádku brzdové kotouče. A vy? Neobtěžuje vás to, když vám tu revizi auta neustále připomíná? To je právě ta jeho ochrana. Péče v jiné sféře, která nám ženám může být vzdálenější, jako je mužům neumyté nádobí. A i když jsou tato vidění priorit rozdílná, neznamená to, že jeden z vás miluje víc a druhý méně. 

 

Zdroje: theguardian.com, yourtango.com, ceskatelevize.cz 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA