Není pro vaše kamarády dost dobrý? Pak není ten pravý

Jde o téma, o kterém se příliš nemluví. Zcela otevřeně – můžeme být s člověkem, za kterého se stydíme? Ne. Takového opustíme. Ale pokud jsme stále s někým, s kým nám je dobře, ovšem bojíme se s ním ukázat před ostatními, stydíme se ve skutečnosti za sebe. Za to, že jsme si někoho takového našli. Zdá se to drsné, ale ve skutečnosti se ten stud odehrává pouze v naší hlavě, protože máme pocit jistého selhání. Možná jste to zažila…

Jak oživit intimní život? Poznejte nové sféry rozkoší

elle.cz

Když už je čas na změnu

Potkáte někoho, kdo není ten typ, který se vždy objevoval po vašem boku. Už v mládí si totiž stanovujeme vysoké cíle. V práci i v soukromí si vytyčíme, čeho chceme dosáhnout. A tehdy se většinou nespokojíme se zdánlivou průměrností. Až zkušenosti nás naučí. Pochopíme, že muži, kteří o sobě vědí, že jsou pohlední, mají moc, těžko odolají svodům žen, jež by si chtěly uzmout trochu jejich pozornosti. Stane se vám to jednou, dvakrát… Když už je vám přes třicet a nastřádáte si sbírku takových zkušeností, zahlásí vám mozek „Dost!“ A hledáte něco jiného.

Přehozená výhybka

Podvědomě jste obezřetná, když se objeví muž podobný tomu, který vám ublížil. Naopak nasloucháte něžným slovům a necháte se hýčkat pozorností někoho, o koho byste před tím nikdy nezavadila. Právě opatrnost, abyste si nenašla zase stejný typ muže, přehodí výhybku ve vaší selekci potenciálních partnerů. Zjistíte, že vám je s dotyčným prostě dobře. Až otevřete oči, zjistíte proč.

Hodí se pro vás?

Pokud nejde o hezounka, tak nějak se o něj ani moc nebojíte. Máte pocit, že nebude muset odrážet davy žen. Takže ani vy už tolik netlačíte na pilu, nesnažíte se být perfektní a jste více uvolněná. Jenže po čase, kdy chcete společně vyjít ze soukromé ulity, vám v hlavě možná vyvstanou jistá negativa. Není vyloženě pohledný. Nevyniká znalostmi v tématech, která vás spojují s kolegy a přáteli. Možná ani není dostatečně na společenské výši. Nemá cit pro vhodný outfit. A vy si tak položíte otázku, jestli má smysl s ním být.

Láska v ohrožení. Jak bytová krize míchá vztahovými kartami?

elle.cz

Jde o stud za sebe, ne za něj

Logicky se nabízí velké ANO. Jde přece o vás, váš život, vaši lásku a váš výběr. Zní to hezky, jenže tato tvrzení jako převzatá z motivačních kurzů se ne vždy dobře naplňují. Samozřejmě, že byste se měla ohlížet především na své city než na jistou společenskou prestiž. Ano, je to váš život, který si v soukromí můžete svévolně vytvořit takový, jaký chcete. Na druhou stranu myslete dál. Vezměte si, s kým se stýkáte celý život. Pokud se uzavřete se svou láskou před světem, přestanete vídat dosavadní přátele jen proto, že si neměli s vaším partnerem co říct, zbydete si jen vy dva. Nebo budete kamarádit s jeho partou a je otázka, jestli nebudete žít jeho život, což může být začátek jisté krize. Tam by se mohlo zatahovat nad vaším vztahem.

Víte, co chcete?

Proto přemýšlejte nad tím, jestli můžete opustit svůj dosavadní život kvůli jedné milenecké epizodě, která nemusí mít šanci. Ptáte se, proč jsme tak skeptičtí? Nejsme. Pokud jde o pravou lásku a vztah, který může být osudový, vybojujete si ho vždy. Tedy i v té fázi, kdy svého milého budete představovat svému okolí. Přepadne-li vás nejistota, je za tím něco víc. Váhání, jestli to je ten pravý. Nebo pravá, funguje to i naopak u mužů. Proto přemýšlejte, jestli ten vztah za to stojí. Naplněním titulku tohoto článku není to, že vaši přátelé vašeho partnera nepovažují za dost dobrého a vy se ho musíte vzdát. Jde o náznak, že o životnosti vztahu uvažujete i vy.

Zdroje: psychcentral.com, oprahdaily.com, momjunction.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA